Kilkudziesięciu braci kurkowych z rodzinami spotkało się w Celestacie na tradycyjnych “Andrzejkach”. W szeregach Bractwa jest kilkanaście osób o imieniu Andrzej, Zdzisław i Janusz, dlatego spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Zadbano m.in. o utworzenie strefy kibica, by chętni mogli obejrzeć mundialowy mecz piłkarski, w którym zmierzyły się reprezentacje Polski i Argentyny. Mecz przegrany 0:2, ale pocieszające jest to, że Polska wyszła z grupy i gra nadal w Mundialu.

Starszy Bractwa Zdzisław Grzelka przywitał zebranych, w tym m.in. senatora RP Bogdana Klicha, przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza oraz dyrektora Muzeum Krakowa Michała Niezabitowskiego.

Michał Niezabitowski przedstawił bracim nowego kierownika Oddziału Celestat. Jest nim dr Jacek Zinkiewicz. Tym samym dobiegła ponad 20-letnia współpraca Bractwa Kurkowego z poprzednią kierowniczką Celestatu Małgorzatą Niechaj, która przeszła do innej pracy w Muzeum Krakowa, będzie teraz zajmowała się Szopkami krakowskimi. Bracia kurkowi podziękowali Małgorzacie Niechaj wielkim bukietem czerwonych róż i okolicznościowym dyplomem wydrukowanym na starodawnym papierze brackim.

Wspaniały dziękczynny dyplom otrzymał również Wiesław Hałucha, konsul honorowy Malty za ufundowanie dla Bractwa wyposażenia do biblioteki brackiej. Regały na książki i archiwalia pod nadzorem brata Ryszarda Maślanki wykonał brat Krzysztof Wilk.

Starszy Bractwa Zdzisław Grzelka i król kurkowy Jan Grzegorz Pacut “Solidny” wręczyli odznaczenia brackie. Józef Wilmowski otrzymał Krzyż Wielki, a krzyże srebrne trafiły do Marka Ziemianina i Romana Gawrysiaka.

Król kurkowy Jan Grzegorz Pacut wręczył kilkunastu osobom medal królewski.

Oprawę artystyczna uroczustości zapewniły Julia Kosek grająca na gitarze klasycznej oraz Sarah Marriott-Rybka grająca na oboju.