Król kurkowy Jan Grzegorz Pacut zaprosił do udziału w “rejsie marzeń” braci kurkowych z Krakowa i Okręgu Krakowskiego. Na jego apel odpowiedzieli m.in. Maciej Żółciński, Reginald Sas-Jaworski, Andrzej Szumański i Marek Długosz. Wyruszyli 23.04.2023 roku z Potr Canaveral (USA), dziś tj. 26.04 br są w St. Maarten.
Największy wycieczkowy statek świata Wonder of the seas został zwodowany we francuskiej stoczni Chantiers de L’ Atlantique w St. Nazaire. Jest piątym statkiem klasy Oasis, napędzany sześcioma silnikami diesla, z których każdy składa się z 16-cylindrowych silników Wartsila 16V46D i trzech 12-cylindrowych silników Wartsila 12V46D. Do napędu Wonder of the seas wykorzystuje 3 elektryczne silniki (odrzutowe), natomiast do dokowania cztery stery strumieniowe.
Wonder of the seas to olbrzymie, pływające miasto podzielone na “osiem dzielnic” które oferują różne rodzaje rozrywki min. Central Park z naturalnymi roślinami wśród których sąą ukryte bary i restauracje.
Dla nieco bardziej aktywnych gości znajduje się dzielnica sportowa z wieloma atrakcjami takimi jak symulator surfingu, mini golf czy tyrolka.
Inspirowany Karaibami taras przy basenie z muzyką na żywo, barem przy basenie the lime & coconut zapewnia wszytkim gościom niesamowitą i relaksującą atmosferę.