2018 – 2019

Wiwat Król Kurkowy Zbigniew “Niepodległy” Wolfram
Wiwat marszałkowie Andrzej Hojda, Jan Adam Księżyk

Król i marszałkowie

Zbigniew Wolfram

król

Urodzony w Krakowie w dniu 14 lutego 1958 roku. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (podówczas: Akademii Ekonomicznej w Krakowie), na którym ukończył również studia doktoranckie. Asystent prof. dr hab. Wiktora Bonieckiego w Instytucie Ekonomii.

Pochodzi ze starej krakowskiej rodziny, której tradycje kontynuuje również w sferze zawodowej. Jako menedżer przez wiele lat zasiadał w zarządach polskich spółek. Obecnie zasiada w radach nadzorczych kilku spółek z branży maszynowej m.in. Zakładów Budowy Maszyn i Aparatury im. Ludwika Zieleniewskiego.

Członek wielu organizacji m.in. Rady Społecznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Rady Regionalnej Loży Małopolskiej Business Centre Club w Krakowie. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Złotym Krzyżem Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Krakowie, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Św. Stanisława.

Prywatnie ojciec trójki dzieci: Rafała (również Członka i byłego Marszałka Bractwa Kurkowego), Pauliny i Ewy. Z zamiłowania strzelec sportowy, myśliwy i golfista. Z Bractwem Kurkowym w Krakowie jest związany od prawie trzydziestu lat.

Andrzej Hojda

marszałek

Urodzony w Krakowie, w dniu 4 sierpnia 1983 roku. Ukończył krakowskiePTechnikum Łączności, absolwent kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej. Syn króla kurkowego A.D. 2011 Józefa Hojdy.

Od wielu lat związany z Bractwem Kurkowym w Krakowie. Przedsiębiorca, wraz z rodzina prowadzi kilka spółek branży budowlanej i deweloperskiej. Współzałożyciel i obecny prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego ,,Fotogalicja”.

Interesuje się fotografią oraz turystyką górską.

Jan Adam Księżyk

marszałek

Urodzony w Krakowie, w dniu 14 lutego 1978 roku. Absolwent Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na którym ukończył również studia doktoranckie. Jest autorem kilku publikacji naukowych z zakresu kryminalistyki.

Pochodzi z krakowskiej rodziny o tradycjach profesorskich. Jest radcą prawnym praktykującym głównie w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem egzekucji, prawa restrukturyzacyjnego i prawa upadłościowego. Jako menedżer zasiadał i zasiada w zarządach i radach nadzorczych polskich spółek. Prywatnie żonaty (z córką jednego z Braci Kurkowych).

Interesuje się literaturą i strzelectwem sportowym. Z zamiłowania szachista. Z Bractwem Kurkowym w Krakowie jest związany od kilku lat Należy do biura prawnego Bractwa Kurkowego.