Na mapie przedstawicielstw konsularnych akredytowanych w Krakowie przed 10 laty pojawiła się nowa placówka. 13 września 2012 r., w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość otwarcia Konsulatu Malty w Krakowie. Agnieszka Kamińska, otrzymała oficjalną nominację do sprawowania funkcji Konsula Honorowego od ambasadora Republiki Malty w RP J.E. Godwina Montanaro.

W piątek, 23 września, miał miejsce jubileusz 10–lecia Konsulatu Republiki Malty w Krakowie. Uroczyste obchody jubileuszu placówki towarzyszą sześćdziesiątej ósmej rocznicy Niepodległości Malty. W okolicznościowej uroczystości uczestniczył zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Minister Piotr Ćwik, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dr Agnieszce Kamińskiej – Konsul Honorowej Republiki Malty w Krakowie. Świadkami tej uroczystości, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Sukiennicach byli bracia kurkowi: Tomasz Nowak – członek Rady Starszych, Krystian Grzybek – chorąży Bractwa Kurkowego, Stanisław Komusiński i Marian Satała.

Piękna Malta, szczycąca się imponującym dziedzictwem historycznym jest wymarzonym celem naszych podróży do krajów śródziemnomorskich. Konsul Agnieszka Kamińska w swoim wystąpieniu przedstawiła zakres działań z jakimi przyszło jej się zmierzyć w ubiegłym dziesięcioleci. Mówiła też o perspektywach jakie niesie przyszłość. Szczególnie w zakresie turystyki jak i wspólpracy naukowej.