W Bazylice św. Floriana w Krakowie, wśrodę 29 czerwca, w święto Piotra i Pawe odbyła się msza święta dziękczynna za 70 lat kapłaństwa ks. inf. Jerzego Bryły. To w tej świątyni ks. Bryła był wikariuszem.
W latach 1952–1957 ks. Jerzy Bryła był wikariuszem w Parafii św. Wawrzyńca Diakona Męczennika i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy, a następnie przez rok w Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej i katechetą w Liceum im. Adama Asnyka. W latach 1958–1969 był wikariuszem Parafii św. Floriana w Krakowie, gdzie po ks. Karolu Wojtyle przejął też duszpasterstwo akademickie. Kazanie podczas mszy świętej dziękczynnej wygłosił ks. Krzysztof Biros. Opowiedział w tym kazaniu historię życia i kapłaństwa ks. Bryły. To była wspaniała laudacja.
W mszy świętej dziękczynnej uczestniczyli mieszkańcy Rajczy, reprezentanci rodzinnego Nowego Brzeska, którzy przyjechali ze sztandarami, a także przedstawiciele środowisk których był kapelanem: głuchoniemi, wodociągowcy i bracia kurkowi oraz mieszkańcy Salwatora.

1 września 1975 roku ks. kard. Karol Wojtyła ustanowił ks. Jerzego Bryłę proboszczem parafii Najświętszego Salwatora i osobiście dokonał wprowadzenia. Urząd proboszcza ks. Bryła pełnił 30 lat. Między innymi w tym czasie rozkrzewił i spopularyzował zwyczaje związane z Salwatorem: odpust Emaus, Lajkonik. Odnowił zabytkowe kościoły i kaplice, znajdujące się na terenie parafii, powiększył teren cmentarza na Salwatorze. Był inicjatorem powstania lokalnej gazety „Tygodnik Salwatorski”, które było jednym z pierwszych katolickich pism parafialnych. Jest inspiratorem wielu pomników, tablic pamiątkowych, płaskorzeźb poświęconym bohaterom historii Polski, które można spotkać nie tylko na terenie Krakowa, Polski południowej, ale także zagranicą: w Rzymie, w Wilnie, w Ziemi Świętej. Wiele z tych pomników jest fundacji Bractwa Kurkowego lub poszczególnych braci.

Za zasługi dla Kościoła papież Jan Paweł II ustanowił ks. Jerzego Bryłę prałatem, a w 1997 roku protonotariuszem apostolskim, czyli infułatem.
Do wielu kościołów i muzeów przekazał pamiątki otrzymane od Ojca Świętego. Można je oglądać m.in. w Muzeum Krakowa w Oddziale Celestat.