Do Parku Strzeleckiego w Krakowie Bractwo Kurkowe zaprosiło dzieci na ich święto. To był wspaniały Dzień Dziecka. Jego finałem było strzelanie o godność Małego Króla Kurkowego w Krakowie. Wygrał Adam Łatka ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce. Marszałkami zostali: Mateusz Kaczmarczyk z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Joanny Beretty Molly z ul. Stelmachów w Krakowie i Mieszko Ciechoń ze Szkoły Podstawowej nr 156 im. ks. kard Adama Stefana Sapiehy w Krakowie.

W strzeleniu o tytuł Małego Króla Kurkowego bardzo dobrze spisała się również Lena Bilska, która zajęła w eliminacjach drugie miejsce. Jednak na skutek kolizji terminów, w przyszłą sobotę, kiedy intronizowany będzie krakowski król kurkowy, Lena ma zawody pływackie i rywalizowała będzie o tytuł mistrza małopolski w pływaniu. Dlatego w Parku Strzeleckim nie przystąpiła do finałowego strzelania i na jej miejsce wszedł Mieszko Cichoń.

Gratulacje dla zwycięzców składali król kurkowy AD 2010 Krzysztof Wójcik, starszy Bractwa Zdzisław Grzelka, marszałek Marek Ziemianin, podstarszy Marek Zuski, strzelmistrz Grzegorz Adamski, podskarbi Krzysztof Matzka, pisarz Maciej Godny.

Na brackim pikniku w Parku Strzeleckim bawiło się doskonale około 200 dzieci. Były dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa i popcorn, soki i woda mineralna oraz drożdżówki. Kolejka ustawiała się do malowania twarzy oraz do pusczania mydlanych baniek. Specjalnie na to wydarzenie zostały przygotowane smakowite krówki w specjalnych papierkach. Największym powodzeniem cieszyła się wytwórnia suchej piany. Naggrody i upominki dla dzieci przygotowała m.in. firma Artim, w której nasz brat Roman Gawrysiak jest prezesem Rady Nadzorczej.

Mały Król Kurkowy będzie intronizowany na Rynku Głównym w Krakowie w dniu 6 czerwca 2026 roku, podczas intronizacji krakowskiego króla kurkowego.