To tytuł konferencji naukowej zorganizowanej z okazji 65-lecia Laboratorium Kryminalistycznego Małopolskiej Komendy Policji. Naczelnik Wydziału Lidia Dziedzińska zaprosiła na konferencję 300 osób z całej Polski. Drugi dzień trudnych wykładów zakończył się w Celestacie. Na to wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele Bractwa Kurkowego starszy Bractwa Zdzisław Grzelka, podskarbi Krzysztof Matzka i Jerzy Poźniak. Pracownik Muzeum Krakowa Michał Szczerba mówił o fenomenie bractw kurkowych w Europie.

W dniach 26 – 28 września 2022 roku Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Małopolskiego zorganizowały Międzynarodową Konferencję Naukową “KRYMINALISTYKA JUTRA”, która uświetniła obchody 65-lecia powstania Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Celem konferencji jest przedstawienie projektów, służących rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, usprawniających pracę służb zajmujących się bezpieczeństwem w skutecznym zwalczaniu powstających nowych form przestępstw, w tym cyberprzestępczości. Eksperci, praktycy, pracownicy naukowi i zaproszeni goście zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami techniki, kryminalistyki oraz wykorzystaniem sprzętu do badań.

Otwarcie, wykłady i panele dyskusyjne odbyły się w salach Akademii Górniczo – Hutniczej, a uroczysta inauguracja w Kopalni Soli “Wieliczka”. Wtorkowy wieczór, drugi dzień sesji to odwiedziny Celestatu, brackiego zbioru pamiątek w Muzeum Historycznym w Krakowie. I spotkanie z żywymi, jak twierdzi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa, artefaktami historii czyli braćmi kurkowymi. W Celestacie było około 200 osób.