Jak zawsze za naszym pośrednictwem społeczeństwo niemieckiego miasta Dormagen przesyła pomoc dla walczącej Ukrainy. Burmistrzem jest tam Erik Lierenfeld, który był w Krakowie, gościliśmy go w naszej siedzibie. Pojechaliśmy razem do Zabierzowa, gdzie spotkał się z wójtem Elżbietą Burtan, zobaczył działające w gminie Zabierzów ośrodki pomocy dla Ukraińców, widział magazyn, jaki naszemu Bractwu udostępnili strażacy ochotnicy w Rudawie. Efektem tamtej wizyty, oraz naszej rewizyty w Dormagen były kolejne transporty z pomocą rzeczową dla Ukrainy. Społeczeństwo tego niemieckiego miasta przekazało m.in. kilka samochodów do szpitala w Kulparkowie. W ramach współpracy również strażacy OSP Rudawa otrzymali z Dormagen samochód gaśniczy marki mercedes.

Ta współpraca nie byłaby możliwa, gdyby nie osobiste kontakty z Peterem Olafem Hoffmannem, sekretarzem EGS, który w poprzednich latach był burmistrzem w Dormagen. To również z jego inicjatywy nastąpiło zbliżenie krakowskiego Bractwa Kurkowego z obecnymi władzami Dormagen.

Dziś rano przyszedł do Rudawy kolejny transport. Na ogromnym tirze było 12 palet i dwa podwójne łóżka. Na paletach niezbędna pomoc: leki, kuchenki gazowe, naboje gazowe, artykuły spożywcze.

W rozładunku jak zwykle pomagali strażacy ochotnicy z Rudawy, a prace koordynował nasz brat Marek Zuski, podstarszy ds. organizacyjnych.

Szanowni Bracia!

W związku z pogarszającą się sytuacją energetyczną w Ukrainie nasze Bractwo Kurkowe z Bractwem Kurkowym w Velmede (tam działają Wolfgang Rinschen i Teresa Piechociński) chce zakupić dla szpitala w Kulparkowie generator prądu. Potrzeba na to sporo pieniędzy. Starszy Bractwa Kurkowego Zdzisław Grzelka zwraca się z apelem do braci o dobrowolne wpłaty w biurze Bractwa lub przelewem na nasze konto z dopiskiem GENERATOR DLA LWOWA.

Przypominam nasze konto bankowe:

59 2490 0005 0000 4530 5395 2069