W poniedziałek 27 marca 2023 roku w siedzibie Bractwa przy ul. Topolowej 3 zebrała się na drugim, w kadencji Jana Grzegorza Pacuta, posiedzeniu Rada Królewska. Gośćmi honorowymi byli: ks. inf. Dariusz Raś – nasz kapelan oraz Olga Zinko z Łucka na Ukrainie, która jest wysłanniczką Wiktora Fedosiuka, atamana Kozackiego Bractwa Strzeleckiego i Kozackiej Asocjacji Strzeleckiej Ukrainy. Na jej apel o pomoc dla walczącej Ukrainy ochoczo odpowiedzieli królowie kurkowi i zebrali 2000 tys. zł.
Na tę kwotę złożyły się datki: Tadeusza Rysia, Zbigniewa Wolframa, Józefa Durbasa, Adama Rajpolda, Macieja Żółcińskiego, Piotra Pateckiego, Krzysztofa Wójcika, Czesława Dźwigaja i Tomasza Cichonia.

Dzień później, we wtorek 28 marca w Sali królewskiej przy ul. Topolowej 3 odbyło się spotkanie z gen. bryg. pil. Tomaszem Drewniakiem. Starszy Bractwa Zdzisław Grzelka przedstawił przybyłym na spotkanie Olgę Zinko, która przyszła ponownie do naszego Bractwa i zaapelował o pomoc dla Ukrainy. Olga Zinko przyjechała do Krakowa z grupą nauczycieli ukraińskich na szkolenie z zakresu pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży poszkodowanym na skutek wojny. Również w tym dniu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy i znów zebraliśmy 2000 tys. zł. Na tę kwotę złożyły się datki: Mieczysława Mietły, Krzysztofa Karbowskiego, Kazimierza Loranca, Andrzeja Szumańskiego, Pawła Kubasa, Macieja Godnego, Stanisława Komusińskiego, Rafała Wolframa i jego żony Justyny, Marka Długosza, Krystiana Grzybka, Marka Rogóża, Reginalda Sas-Jaworskiego, Ryszarda Wójtowicza, Krzysztofa Wilka, Pawła Drożniaka, Jerzego Gałczyńskiego.
Bardzo dziękuję za ten wielki dar. W czwartek wraz z Marianem Satałą pojechaliśmy do sklepu myśliwskiego RW Hunt w Wieliczce i kupiliśmy dwa dalmierze Vortex Viper HD 3000 i latarkę Ledlenser P6R Coro 900lm. To sprzęt o zdecydowanie wyższej detalicznej wartości, ale właściciele dowiedziawszy się w jaki celu kupujemy sprzęt udzielili sporego rabatu. Bardzo dziękuje.
Ten sprzęt, oraz kilkanaście opakowań polopiryny S, które podarował prof. Jerzy Mikulik w piątek wieczorem zabierze Olga Zinko do Łucka dla naszego brata kurkowego Wiktora Fedosiuka.
Szanowni Bracia, jestem dumny, że Bractwo Kurkowe w każdej chwili gotowe jest do niesienia pomocy potrzebującym.
Z brackim pozdrowieniem

Zdzisław Grzelka