W dniu 1 października br. Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej odbył swoje planowe posiedzenie w mieście Łodzi. Zebraniu przewodniczył br. Krzysztof Larski -prezes Zarządu. Przybyłych gości powitał Ignacy Ścibiorek starszy Bractwa Kurkowego w Łodzi.

Miejscem obrad był SPATIF, kultowe miejsce artystów związanych z łódzką szkołą i wytwórnią filmową! Właścicielem restauracji jest Andrzej Dojnik były brat kurkowy, który przedstawił historię pałacu.
Posiedzenie Zarządu Zjednoczenia omówiło najważniejsze sprawy ruchu brackiego w Polsce. Prezes Krzysztof Larski złożył relację z prac od ostatniego posiedzenia Zarządu. Omówił i przedstawił rozliczenie jubileuszu 100-lecia ZKBS R.P.
Sporo uwagi poświęcono podsumowaniu udziału polskiej reprezentacji na Europejskich Spotkaniach Strzelców Historycznych w Deinze, oraz przygotowaniom do Kongresu Zjednoczenia, który odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.

Kraków w posiedzeniu Zarządu Zjednoczenia w Łodzi reprezentowali: Zdzisłąw Grzelka – straszy Bractwa Kurkowego, Jan Dziura-Bartkiewicz – prezes Okregu Krakowskiego Bractw Strzeleckich i Marian Satała- rzecznik prasowy Zjednoczenia. Tarnów reprezentowany przył przez Jerzego Gajdosza, który pełni funkcję szefa Komisji Rewizynjen Zjednoczenia.