Król kurkowy Reginald Sas Jaworski z marszałkami Krzysztofem Koskiem i Tomaszem Cichoniem uczestniczyli w uroczystości poświęcenia sztandaru Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach. Z Krakowa przyjechali także: Zdzisław Grzelka, starszy Bractwa Kurkowego w Krakowie, wiceprezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, Zdzisław Zimny, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zjednoczenia, Marian Satała, rzecznik prasowy Zjednoczenia oraz brat Paweł Drożniak.

Poświęcenie sztandaru Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach oraz Turniej Królewski i Zamknięcia Sezonu Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP to była wspaniała okazja do spotkania się braci strzelców z całego Okręgu Śląskiego. W ubiegłym roku Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach rozpoczęło obchody 25-lecia swojej reaktywacji, która nastąpiła w listopadzie 1997 r. Bractwo ma jednak tradycje dużo starsze, bo sięgające 1780 r. Przerwała je II wojna światowa i wydarzenia polityczne po jej zakończeniu. Odrodzenie stowarzyszenia stało się możliwe dopiero po przemianach ustrojowych rozpoczętych w 1989 r.
Ufundowanie i poświęcenie sztandaru jest dla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach wielkim wyróżnieniem i docenieniem dotychczasowej działalności na rzecz lokalnej społeczności i pielęgnowania tradycji brackich i postaw proobronnych. Uroczystość, nad którą honorowy patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, stanowiła najważniejszy i zarazem ostatni element obchodów 25-lecia tarnogórskiego bractwa. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach z oprawą w wykonaniu Chóru Mieszanego Allegro z Tarnowskich Gór. Podczas celebracji nastąpiło poświęcenie sztandaru przez ks. dziekana Stanisława Knurę i ks. proboszcza Piotra Kalkę oraz przekazanie weksylium przez rodziców chrzestnych Starostę Powiatu Tarnogórskiego Krystynę Kosmalę i Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha. Warto dodać, że w tym wielkim wydarzeniu uczestniczyło kilkudziesięciu braci kurkowych ze Śląska oraz innych miejscowości w Polsce. Było 15 pocztów sztandarowych w tym poczet Regionu V EGS, oraz poczet z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Tucholi. Starostwa z Tarnowskich Gór i Tucholi przed 20 laty podpisały umowę o partnerstwie. W sobotniej uroczystości uczestniczył jeden z sygnatariuszy tego dokumenty, były starosta Tucholi Andrzej Wegner, dziś wiceprezydent EGS.
Po nabożeństwie jego uczestnicy przemaszerowali na rynek w Tarnowskich Górach, gdzie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Potem wszyscy pojechali na strzelnicę bracką, gdzie po śniadaniu rozpoczęły się strzelania.
Król kurkowy Reginald Sas Jaworski z marszałkami Krzysztofem Koskiem i Tomaszem Cichoniem pogratulowali Andrzejowi Janickiemu, Hetmanowi Honorowemu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach oraz Sylwestrowi Dubasowi, Hetmanowi Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach i wręczyli im swoje medale królewskie.