Należał do Polskiego Związku Łowieckiego, Polskiego Związku Ogrodniczego, Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew oraz do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie i Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Należał również do Zakonu św. Sebastiana.
Od 2001 r. był Prezesem Okręgu Centralnego oraz Członkiem Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich. W latach 2013-2021 – Wiceprezesem ZKBS RP. Posiadał pierwsze prywatne Muzeum Tradycji Bractw Kurkowych w Polsce w Woli Książęcej. Był właścicielem pałacu w Witaszycach, gdzie odbywały sie liczne spotkania Sióstr i Braci z całej Polski.
Odznaczony był Złotym Krzyżem Zasługi (2024), Srebrnym Krzyżem Zasługi (2017) i Brązowym Krzyżem Zasługi (2013), Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” (2016), Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” (2015), Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” (2011), Odznaką Honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” (2000), Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” (1992) oraz wszystkimi klasami Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP: Krzyżem Rycerskim, Krzyżem Oficerskim, Krzyżem Komandorskim, Krzyżem Komandorskim z Mieczami, Gwiazdą do Krzyża Komandorskiego z Mieczami i wreszcie Krzyżem Wielkim. W 2011 r. został wpisany do księgi Stu Wybitnych Wielkopolan.










