6 maja na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego we Fiuku odbył się turniej strzelecki o godność tarnowskiego Króla Kurkowego A.D. 2023 oraz jego marszałków. Przybyli bracia z zaprzyjaźnionych bractw z Krakowa, Gorlic i Ciężkowic.

Równocześnie zaplanowano zawody do tarczy VIP oraz o nagrody ufundowane przez obecnego króla kurkowego Stanisława Barnasia i marszałków Bogusława Plezię i Grzegorza Mądla, prezesa TSBK Pawła Krywańskiego, wiceprezesa TSBK Romana Korczaka oraz prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę. Zaproszona młodzież z XVI L.O. im. Armii Krajowej w Tarnowie oraz Rzemieślniczej Branżowej Szkoły Zawodowej II stopnia w Tarnowie rywalizowała o tytuł Króla Młodzieżowego 2023.
Zwycięzcą w zawodach VIP został Pan Bartosz Dąbrowski, nauczyciel z XVI LO, opiekun uczestniczącej w zawodach młodzieży. W zawodach o tytuł Króla Młodzieżowego zwyciężył Wiktor Ujejski, II miejsce zajął Jan Knapik, a na III miejscu podium stanął Kacper Ciężadło. Cała trójka uczy się w XVI LO.

W najważniejszym pojedynku strzeleckim o tytuł Króla Kurkowego A.D. 2023 zwyciężył brat Piotr Sumara. Marszałkami w roku 2023 zostali bracia Tomasz Wcisło i Bartłomiej Kasprzyk. Nowa ekipa królewsko- marszałkowska otrzymała gratulacje od zgromadzonych na strzelnicy braci oraz wzniesiono wiwaty na ich cześć.

Prognozy pogody, niebo zaniesione po horyzont ciężkimi, ciemnymi chmurami i obfity deszcz nie pozwolił na kontynuowanie zawodów strzeleckich o ufundowane nagrody, wobec czego zostały one zakończone przed planowanym czasem. Był może wszystkie nagrody zgarnęli bracia z Krakowa.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Tarcza Króla Kurkowego A.D. 2023 i Marszałków
1. Władysław Przybylski
2. Rafał Wolfram
3. Jerzy Gałczyński

Tarcza Prezesa TSBK
1. Rafał Wolfram
2. Grzegorz Adamski
3. Mieczysław Mietła

Tarcza Wiceprezesa TSBK
1. Tomasz Ciochoń
2. Rafał Wolfram
3. Grzegorz Adamski

Tarcza Prezydenta Miasta
1. Grzegorz Adamski
2. Jerzy Gałczyński
3. Tomasz Ciochoń

Po wręczeniu medali, dyplomów i nagród tradycyjnie uczestnicy zawodów zostali zaproszeni na biesiadę bracką.

Autorem tekstu jest Paweł Krywański, zdjęć Władysław Przybylski