21 września przypada Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Święto to zostało ustanowione dla podkreślenia roli KAS w zakresie prawidłowego funkcjonowania państwa oraz bezpieczeństwa zarówno finansów, jak i obywateli Polski i Unii Europejskiej. Z tej okazji na Rynku Głównym w Krakowie odbyły się uroczystości połączone z nadaniem Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie sztandaru. W wydarzeniu udział wzięli zastępca szefa KAS Anna Chałupa, wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz przedstawiciel ministra finansów nadinspektor Dariusz Postek. Krakowskie Bractwo Kurkowe reprezentowali król kurkowy Jan Grzegorz Pacut z marszałkami Maciejem Żółcińskim i Piotrem Pateckim. Był tez specjalnie na te okoliczność zaproszony poczet sztandarowy Bractwa w składzie: chorąży Krystian Grzybek i aststa Dariusz Kaczmarczyk i Michał Bugajski.

Wojewódzkie obchody Dnia KAS rozpoczęły się mszą świętą w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Tuż po niej uroczystości przeniosły się na płytę Rynku Głównego. Po podniesieniu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu nastąpiło uroczyste nadanie sztandaru Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie. Następnie zaproszeni goście honorowi wbili w drzewiec sztandaru ozdobne gwoździe i wpisali się do księgi pamiątkowej.

Wojewoda Łukasz Kmita wręczył zasłużonym odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP – 18 Złotych i 1 Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Wojewoda asystował także przy uroczystym mianowaniu 8 funkcjonariuszy na pierwszy stopień oficerski. Podczas uroczystości wręczono także odznaki „Zasłużony dla KAS” oraz mianowanie na wyższe stopnie służbowe.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) powstała 1 marca 2017 r. W skład KAS wchodzi: 16 izb administracji skarbowej i 16 urzędów celno-skarbowych (po jednym w każdym województwie), 400 urzędów skarbowych, Krajowa Informacja Skarbowa z siedzibą w Bielsku-Białej oraz Krajowa Szkoła Skarbowości z siedzibą w Warszawie.