2011 – 2012

Wiwat Król Kurkowy Józef Hojda “Brodaty”
Wiwat marszałkowie Jerzy Mikołajczyk i Piotr Mikosz

Król i marszałkowie

Józef Hojda “Brodaty”

król

Jest krakowskim przedsiębiorcą, absolwentem Wydziału Zarządzania AGH. Pracę zawodową rozpoczął w nowohuckim Kombinacie Metalurgicznym. Założyciel Spółdzielni Mieszkaniowej „Zgoda”. Od roku 1989 prowadzi działalność gospodarczą. Założyciel i szef licznych spółek działających w branży budowlanej, głównie mieszkaniowej. Jego staraniem powstały osiedla domów jednorodzinnych w Mistrzejowicach-Wschód, os. Srebrne orły, przy ul. ul. abp. Felińskiego, Zawieyskiego i Kuźnicy Kołłątajowskiej (w sumie 2300 mieszkań).

Pasją Józefa Hojdy jest turystyka górska i wysokogórska. Król elekt jest bardzo dobrym narciarzem zjazdowym, uprawia ski-alpinizm. Zdobywał szczyty w Himalajach, Alpach, Andach, Apeninach i na Ałtaju. Był 4 razy na Kilimandżaro. Jako podróżnik zwiedził większość kontynentów. Z podróży przywozi niedrogie pamiątki w postaci białej broni i obrazów. Wspiera Klub Wysokogórski Zakopane, szkoły i przedszkola, dzieci z ubogich rodzin i liczne inicjatywy społeczne. Jest m.in. fundatorem pomnika Jana I. Paderewskiego w parku Strzeleckim s Krakowie. Po latach wędrówek i podróży jest przekonany, że najpiękniejsze góry to Tatry, a miasto – Kraków. Ojciec czworga dzieci.

Jerzy Mikołajczyk

marszałek

Urodził się w Tarnowie. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. W latach młodości związany był z królewskim Krakowem. Obecnie mieszkaniec Oświęcimia. Przedsiębiorca, wspólnie z żoną Ireną prowadzi firmę produkcyjno-handlowo-usługową „GEORG” oraz zakład produkcyjny wyrobów garmażeryjnych i cukierniczych „AVA”.

W roku 1995 założył krakowski oddział Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej, którego jest prezesem. Współpracuje ze szkołami prowadząc prelekcje na temat kultury i tradycji łowieckich. Od 22 lat zapalony myśliwy, sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego, odznaczony wieloma laurami łowieckim. Jest członkiem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, posiada srebrną i złotą odznakę strzelectwa sportowego. Podróżnik. Zwiedził prawie całą Europę, Australię, Afrykę, Stany Zjednoczone i Madagaskar, przywożąc ze swych podróży pamiątki związane z łowiectwem.

Uprawia sporty wodne, posiada patent sternika jachtowego i motorowego. Jest ojcem trzech córek: Anna ukończyła Acorn High School w USA, obecnie studiuje politologie, Wioletta – farmację na Akademii Medycznej, Aleksandra – prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Piotr Mikosz

marszałek

Jest znanym krakowskim menedżerem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, magistrem prawa, studiował również podyplomowo na Uniwersytecie Rolniczym, Uniwersytecie Ekonomicznym oraz we Francuskim Instytucie Zarządzania. Posiada dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa upoważniający do zasiadania w spółkach skarbu państwa.

Po studiach na UJ przebywał kilka lat we Francji. Ma za sobą staż w paryskim dzienniku „Le Figaro”. W latach 1991-2001 był I wiceprezesem, dyrektorem generalnym w spółce Presspublica, wydawcy dziennika „Rzeczpospolita”, a w latach późniejszych m.in. dyrektorem ds. marketingu i reklamy w Aratus SA, wydawcy tygodnika „Przegląd” i wicedyrektorem Banku Pekao SA. Obecnie kieruje działem organizacji i komercjalizacji badań w Instytucie Zootechniki w Balicach, a także jest wiceprezesem Fundacji IZ – PIB Patronus Animalium.

Aktywnie działa społecznie. Pełni funkcję prezydenta Lion’s Club Kraków – Stare Miasto. Jest współzałożycielem i wicekanclerzem Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. Filatelista, bibliofil i frankofil. Miłośnik win francuskich oraz owoców morza. Ojciec Sebastiana (b. szefa Lotu) i Emmanuelle, pracującej obecnie w Brukseli.