2013 – 2014

Wiwat Król Kurkowy Mirosław “Rozsądny”​ Malinowski
Wiwat marszałkowie Reginald Sas Jaworski i Zbigniew Kwater

Król i marszałkowie

Mirosław “Rozsądny” Malinowski

król

Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uzyskał stopień mgr. inż. Hutnika o specjalności przeróbka plastyczna metali. Od 34 lat jest związany z motoryzacją, pracował kolejno w FSM i FIAT Auto Poland.

Aktualnie jest dyrektorem w firmie DELFO Polska SA w Tychach, produkującej elementy tłoczone i podzespoły dla motoryzacji. Jest członkiem Bractwa Kurkowego od 2003 roku. W roku 2008 był marszałkiem, a od 2011 jest zastępcą starszego wizytatora.

Należy do współfundatorów wielu inicjatyw brackich, między innymi pomnika Jana Pawła II na Skałce, pomnika Augusta Fieldorfa „Nila”, pomnika Marszałka Piłsudskiego. Jest żonaty z Danutą, która jest przedsiębiorcą w branży przetwórstwa stali. Syn Marcin jest doktorem medycyny, kardiochirurgiem, synowa Magdalena – radcą prawnym. Ma dwie wnuczki Zuzannę i Karolinę.

Reginald Sas Jaworski

marszałek

Jest mgr. inż. ekonomii, absolwentem Wydziału Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Pochodzi ze staropolskiego rodu Sas Jaworskich, jego dziadek Emil Karol Edler Sas Jaworski był kapitanem wojsk marszałka Piłsudskiego. Ma troje dzieci. Córki: Elżbietę, mieszkającą w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmuje się turystyką zagraniczną; Joannę, projektującą ogrody oraz syna Damiana, pracującego w branży budowlanej. Cieszy się też z wnuczka Marka, lat 10.

Od 1984 r. prowadzi własną firmę pod nazwą Plumbing Enterprise, która oferuje pełny zakres prac związanych z montażem instalacji sanitarnych. Jest wiceprezydentem Lions Club Kraków Stare Miasto.

Zbigniew Kwater

marszałek

Jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej. W roku 1981 ukończył na nim studia na kierunku informatyka o specjalności „budowa i oprogramowanie maszyn matematycznych”.

Pracę rozpoczął w 1981 r. w ośrodku obliczeniowym Huty Sendzimira. W latach 1991-2012 był prezesem w firmie SoftNet sp. z o.o. Aktualnie prowadzi prywatną działalność gospodarczą zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami oraz organizowaniem projektów IT. Żonaty z Danutą, ma troje dzieci Ewelinę, Szymona i Aleksandrę oraz wnuka Jeremiasza.

Poza Bractwem Kurkowym należy m.in. do Rotary Club Kraków-WAWEL i Polskiego Towarzystwa Straussowskiego.