2019 – 2022

Wiwat Król Kurkowy Adam “Casmirus” Rajpold
Wiwat marszałkowie Dariusz Kaczmarczyk i Rafał Kowal

Król i marszałkowie

Adam Rajpold

król

To znany krakowski hotelarz, właściciel sieci hoteli ,,Kazimierz”, prezes Małopolskiej Izby Hotelarskiej ,,Gremium”. W swojej dzielnicy znany jest z działalności charytatywnej. Od blisko 20 lat organizuje spotkania wigilijne podczas których najmłodsi otrzymują prezenty. W hotelu Adama Rajpolda każdego roku ma siedzibę największy w Krakowie międzyszkolny Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Żonaty, ojciec pięciorga dzieci, dziadek dziewięciorga wnucząt.

Dariusz Kaczmarczyk

marszałek

Urodził się w Krakowie. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Zawodowo zajmuje się działalnością poligraficzną. Jest prezesem zarządu MM Druk Serwis, która specjalizuje się w usługach dla dużych firm. Obecność w bractwie zawdzięcza dwóm braciom wprowadzającym – Józefowi Hojdzie oraz Zdzisławowi Grzelce. Interesuje się tematyką historyczną, przede wszystkim okresem II wojny światowej. Żonaty, ma syna.

Rafał Kowal

marszałek

jest chirurgiem stomatologiem. Absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowskiego i Collegium Medicum UJ. Posiada także obywatelstwo brytyjskie. Z Bractwem Kurkowym czuje się związany od lat poprzez swego ojca Jana Kowala, który należy do niego od roku 1986. – Ojciec zabierał mnie na imprezy brackie, kiedy byłem jeszcze małym chłopcem – podkreśla. Rafał Kowal interesuje się historią. Jest żonaty, ma dwóch synów. Starszy jest absolwentem Uniwersytetu Manchester, młodszy uczy się jeszcze w V LO.