2012 – 2013

Wiwat Król Kurkowy Kazimierz “Podhalańczyk” Loranc
Wiwat marszałkowie Józef Durbas i Władysław Kufrej

Król i marszałkowie

Kazimierz Loranc

król

Podstarszy Bractwa Kurkowego. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej i studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Karierę wojskową zakończył na stanowisku zastępcy dowódcy 5. Pułku Strzelców Podhalańskich, i zastępcy dowódcy w 5. Pułku Dowodzenia KOW. W 1988 r. założył firmę robót strzałowych Explonet.

Od 22 lat jest współwłaścicielem firmy Pilar-Tech, prowadzącej działalność w branży sprzętu leśno-ogrodniczego, komunalnego, budowlanego i rolnego. Był instruktorem ZHP, założycielem drużyny harcerskiej “Czerwonych Beretów”. Żona Elżbieta, mają dwóch dorosłych synów.

Józef Durbas

marszałek

Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej i AGH, doktorem nauk technicznych. Przez lata pracował w Instytucie Obróbki Skrawaniem, gdzie był kierownikiem Samodzielnej Pracowni Urządzeń Specjalnych. Autor 25 prac naukowo-badawczych, 16 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, 3 świadectw autorskich o dokonaniu wynalazków.

Obecnie jest jedynym udziałowcem, prezesem i dyrektorem spółki Polspecjal, która zajmuje się opracowywaniem i wykonawstwem urządzeń i narzędzi specjalnych typu automaty do montażu samochodów. Żona Małgorzata jest dr nauk humanistycznych.

Władysław Kufrej

marszałek

Z wykształcenia technik mechanik. Od 25 lat jest właścicielem Pracowni Ślusarsko-Odlewniczej, wykonującej produkty dla odbiorców krajowych i zagranicznych. Do Bractwa Kurkowego został wprowadzony przez królów Stanisława Dyrdę i Tadeusza Rysia.

Jest fundatorem pomnika Jana Pawła II dla kościoła pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Libertowie i tablicy pamiątkowej w parku Strzeleckim. Ma żonę Lucynę, trzy dorosłe córki i pięcioro wnucząt.